אסתטיקה דנטאלית ושיקום הפה

 
מטרתו של טיפול שיניים אסתטי היא לאפשר תחושה מקסימאלית של שיניים בריאות וטבעיות.

כיום קיימים ברפואת השיניים, כמה אמצעים וטכניקות שונות לביצוע שחזורי שיניים ושיקום הפה.

שיקום באמצאות כתרים

כתר אסתטי איכותי אמור להראות בדיוק כמו כל שן אחרת בפה , כך שאף אחד לא יבדיל בינו לבין שן אמיתית. כתר ללא מתכת הוא הבסיס לטכנולוגיה המאפשרת אסתטיקה דנטאלית ברמה גבוהה יותר.

כתר הוא בעצם סוג של כיסוי והגנה לשן, העוטף אותה מכל צדדיה ומטרתו היא למנוע את שבירתה והתפוררותה של השן. הוא מהווה פתרון במצבים של שיניים פגומות, שיניים חלשות (למשל אחרי טיפול שורש) או חוסר שיניים. היתרון של כתר הוא בהענקת פתרון אסתטי מבלי לוותר על חוזק ויציבות קשת השיניים. הצורך בכתר עלול להתרחש כאשר  שיניים נפגעו מעששת נרחבת, שיניים שהוחלשו משחזורים נרחבים, שיניים בעלות שחיקה נרחבת, שיניים שעברו טיפולי שורש ואיבדו חומר שן רב ואין אפשרות לביצוע שחזור מסוג אחר.

כתרים אסתטיים ללא מתכת

הטכנולוגיה המתקדמת של היום, מאפשרת ביצוע לכתרים ללא מתכת. החומר ממנו עשויים הכתרים מספיק חזק כדי לשקם שיניים קדמיות וגם אחוריות ללא מתכת.

לכתר מסוג זה ישנם כמה יתרונות: אסתטיקה , אטימה מקסימאלית בין הכתר לשן, החניכיים אינן נפגעות ועוד.  

כיום, כתר זרקוניה (חומר דמוי יהלום ) הינו הטיפול המועדף, משום שהוא עמיד לאורך זמן, גם כנגד כוחות הלעיסה (הוכחה בספרות המדעית) ויעיל למקרים הדורשים אסתטיקה ברמה גבוהה .

שיקום בהמצאות שתלים דנטאלי

השתלות שיניים הוא טיפול המיועד לתקן מצב בו חסרה שן אחת או מספר שיניים. ישנם מקרים בהם השן קיימת אך לא ניתן לבצע טיפול שורש או כתר כדי לתקן את המצב ואז נהוג לבצע השתלות שיניים .
חשוב לציין שהשתל הטוב ביותר, הוא השורש המקורי. זאת במידה שאין דלקת חריפה סב חודי (מסביב  לשורש) או מחלת פריודונטלי ( מחלות של חניכיים ועצמות).
במידה והוחלט על ביצוע השתלת שיניים, הרופא יבחן את ההיסטוריה הרפואית של המטופל ( חשוב לרופא שיניים ליצור קשר עם רופא המשפחה כדי לוודא את מצב הבריאותי של הפציינט)  בטרם ישלח אותו לבצע צילומי רנטגן של השיניים והלסתות וצילומי CT.
צילומים אלו חשובים להכנת התוכנית של המטופל מראשית הטיפול הכירורגי עד השיקום הסופי.

השלב הכירורגי חייב להתבצע בסביבה סטרילית. אחרי שיקבלו זריקת הרדמה או כדור טשטוש, הרופא יחתוך ויפתח את החניכיים בצורת מעטפה כדי לחשוף את העצם המיועדת לשתלים. הרופא יתחיל לקדוח בעצם הלסת במקומות המיועדים להשתלה. לחורים שנוצרו יוברגו השתלים ואליהם הרופא יחזיר את החניכיים  בהצמדה לעצם ומסיים בתפרים. במקרים מסוימים יש צורך להוספת עצם סינתטית מסביב לשתל כדי לעזור לריפוי עצם הלסת.
מומלץ לבקש מספר ימי חופשה מהעבודה על מנת להקל על ההתאוששות. אחרי טיפול השתלת שיניים יש להימנע מעישון ולאכול רק מזון רך.
הכתרים יותקנו לאחר שהשתלים ייקלטו במקומם אחרי מספר חודשים (זה  הזמן מיועד לריפוי העצם).
ישנם מצבים שונים ופשוטים יותר שלא נדרש השלב של חשיפת עצם ולכן ישנה אפשרות להתקנה ישירה של מבנה וכתר זמני.
השיקום סופי ע"י כתר קבוע יבוצע לאחר מספר חודשים. זמן זה נדרש לשיקום העצם וחניכיים.

 

רפואת שיניים דחופה 24 שעות בנתניה

 

לקביעת פגישת ייעוץ חינם
שלח הודעה
ההודעה נשלחה בהצלחה
This field is required.
This field is required.
This field is required.